English French German Italian Portuguese Russian Spanish

“ЕДЕН“ упатува повик за соработка до оние читатели на сајтот кои поседуваат интересни информации, истражуваат и имаат сопствено мислење за теми кои се обработуваат на овие страници или пак имаат преводи на македонски од статии објавени на други сајтови, блогови, часописи... да земат учество во понатамошното креирање и развивање на сајтот. Администраторите ќе ги разгледаат пристигнатите материјали и ќе ги објават оние кои се во склад со информациите кои веќе се нудат, а авторите или преведувачите кои ќе бидат најактивни ќе добијат своја рубрика и статус на уредници на истата. За повеќе информации или испраќање на материјалите контактирајте го администраторот на еден...

bogomili PDF Печати Е-пошта
Ниво на корисникот: / 0
НајлошоНајдобро 
Напишано од carlixxx   
Понеделник, 02 Април 2012 10:11
Се сложувам со тебе за многу горенапишани работи. Но ова за крстот и за раѓањето Исусово ми звучи како тврдење кажано од јеховин сведок.Зошто тие како денешни наследници на богомилите имаат идентично гледиште кон овие работи. Јас би ги поставил работите вака: Го носам крстот со распетието во знак на почит кон делото кое своеволно го направил Исус за наше спасение. Го славам денот на неговото раѓање и воскресение без разлика на кој датум се случило тоа зошто важен ми е чинот а не времето на случувањето. Ние сме чеда на жив Бог и неговите закони кои ни се дадени се исто така живи.А тоа значи дека секогаш се во склад со времето во кое живееме.Ако во срцето сметаме дека нешто е исправно тогаш навистина тоа е така.Нема тука искривување и преадаптирање зошто можеме секого да излажеме но не и нашето срце.
 
Ова е коментар на "Лето Господово 0000 ? (ANO DOMINI 0000)"

Додади го твојот коментар

BoldItalicUnderlineStrikethroughSubscriptSuperscriptImageOrdered listUnordered listQuoteCode
Happy smileyVery happy smileyWinking smileyOh my God !Smiley with tonque outHot smileySad smileyCrying smileyShocked smileyBe Right BackAshamed smileyConfused smileyI dont knowThinking smileyEye-rolling smileySleepy smileyDon't tell anyoneBaring teeth smileyParty SmileySick smileyAngry smileyDevilAngelNerd smileySarcastic smileySecret tellingThumbs upThumbs downClapping handsFingerscrossedLeft hugRight hugBoyGirlMessengerHeartBroken heartRoseWilted roseKissGiftBirthday cakeCigaretteHandcuffsBeer mugDry martiniI'mMoonStarSunRainbowUmbrellaIslandRainStormDinner plateBowlPizzaCoffee cupCatDogBatGoatSnailTurtleSheepFilmstripNoteE-mailCameraLightClockTelephone receiverComputerMobile phoneXboxSoccer ballAutoAirplaneMoneyFilmFilm LinkSoundPictureExclamationRss
Вашиот псевдоним:
Вашата адреса за електронска пошта:
Предмет:
Коментар: