Warning: include_once() [function.include-once]: open_basedir restriction in effect. File(/usr/share/php/PEAR5.php) is not within the allowed path(s): (/var/www/web4) in /var/www/web4/web/libraries/pear/PEAR.php on line 766

Warning: include_once(/usr/share/php/PEAR5.php) [function.include-once]: failed to open stream: Operation not permitted in /var/www/web4/web/libraries/pear/PEAR.php on line 766

Warning: include_once() [function.include]: Failed opening 'PEAR5.php' for inclusion (include_path='.:/usr/share/php:/usr/share/pear') in /var/www/web4/web/libraries/pear/PEAR.php on line 766
Рецепт за исфрлање камења и холестерол од црниот дроб
English French German Italian Portuguese Russian Spanish

“ЕДЕН“ упатува повик за соработка до оние читатели на сајтот кои поседуваат интересни информации, истражуваат и имаат сопствено мислење за теми кои се обработуваат на овие страници или пак имаат преводи на македонски од статии објавени на други сајтови, блогови, часописи... да земат учество во понатамошното креирање и развивање на сајтот. Администраторите ќе ги разгледаат пристигнатите материјали и ќе ги објават оние кои се во склад со информациите кои веќе се нудат, а авторите или преведувачите кои ќе бидат најактивни ќе добијат своја рубрика и статус на уредници на истата. За повеќе информации или испраќање на материјалите контактирајте го администраторот на еден...

Рецепт за исфрлање камења и холестерол од црниот дроб PDF Печати Е-пошта
Ниво на корисникот: / 0
НајлошоНајдобро 
Напишано од Боки   
Недела, 01 Јули 2012 13:53
Рецептот ми изгледа како добар, но неможам да сватам дали на извадена жолчка ќе помогне за чистење на црниот дроб од маснотиите бидејки секој со извадена жолчка доаѓа во состојба на замастен дроб. Ако мислите да ќе помогне овој рецепт ве молсм одговорете ми да го применам. Јавете се кој има позитивно искуство ... Поздрав Боки.
 
Коментари (2)
за Боки
2 Среда, 15 Август 2012 22:44
Сирма
Од тоа што се сеќавам, може и ако ти е извадена жолчката.
Тоа не е целиот рецепт! Внимателно, може да биде и опасно!
1 Среда, 15 Август 2012 22:26
Сирма
Ова е рецептот за последниот ден и до колку не сте подготвени и те како можете да имате проблеми!

Јас го имам правено неколку пати и го препорачувам, но никако без да ја прочитате прво целата книга. Незнам за луѓето кои ги спомнувате, но авторот на овој третман е Андреас Мориц, Германец кој живее во Америка. Еве ви линк за книгата:

http://liverandgallbladderflush.com/

Додади го твојот коментар

BoldItalicUnderlineStrikethroughSubscriptSuperscriptImageOrdered listUnordered listQuoteCode
Happy smileyVery happy smileyWinking smileyOh my God !Smiley with tonque outHot smileySad smileyCrying smileyShocked smileyBe Right BackAshamed smileyConfused smileyI dont knowThinking smileyEye-rolling smileySleepy smileyDon't tell anyoneBaring teeth smileyParty SmileySick smileyAngry smileyDevilAngelNerd smileySarcastic smileySecret tellingThumbs upThumbs downClapping handsFingerscrossedLeft hugRight hugBoyGirlMessengerHeartBroken heartRoseWilted roseKissGiftBirthday cakeCigaretteHandcuffsBeer mugDry martiniI'mMoonStarSunRainbowUmbrellaIslandRainStormDinner plateBowlPizzaCoffee cupCatDogBatGoatSnailTurtleSheepFilmstripNoteE-mailCameraLightClockTelephone receiverComputerMobile phoneXboxSoccer ballAutoAirplaneMoneyFilmFilm LinkSoundPictureExclamationRss
Вашиот псевдоним:
Вашата адреса за електронска пошта:
Предмет:
Коментар: