English French German Italian Portuguese Russian Spanish

“ЕДЕН“ упатува повик за соработка до оние читатели на сајтот кои поседуваат интересни информации, истражуваат и имаат сопствено мислење за теми кои се обработуваат на овие страници или пак имаат преводи на македонски од статии објавени на други сајтови, блогови, часописи... да земат учество во понатамошното креирање и развивање на сајтот. Администраторите ќе ги разгледаат пристигнатите материјали и ќе ги објават оние кои се во склад со информациите кои веќе се нудат, а авторите или преведувачите кои ќе бидат најактивни ќе добијат своја рубрика и статус на уредници на истата. За повеќе информации или испраќање на материјалите контактирајте го администраторот на еден...

Receptot deluva i te kako PDF Печати Е-пошта
Ниво на корисникот: / 0
НајлошоНајдобро 
Напишано од marijanka   
Сабота, 04 Мај 2013 14:55
Рецептот за исфрлање камења во жолчното ќесе како и за исфрлање на вишокот на маснотии делува и те како... лицно го имам применето на мене и верувам во ваквите рецепти како фармацевт и медицинско лице им го препорачувам на сите овој рецепт и нема никаков сомнеж дека е деотворен...особено е добар прочистувач горката сол тоа е Магнезиум сулфат го има во сите аптеки и грејпфрутот значи горката сол и грејпфрутот имаат главно дејство ....
 
Коментари (1)
crn drob i zolcka
1 Четврток, 31 Октомври 2013 01:36
sara
me interesira dali zena od 65 godini moze da ja napravi taa terapija bidejki ima problemi t.e. taa misli deka e od zolckata oti od rogenje i e prevrtena zolckata i sega dobiva bolki jaki a doktorkata misli deka ima zatemnuvane na crniot drob.ve molam odgovretemi na emailot dokolku nekoj ima informacii

Додади го твојот коментар

BoldItalicUnderlineStrikethroughSubscriptSuperscriptImageOrdered listUnordered listQuoteCode
Happy smileyVery happy smileyWinking smileyOh my God !Smiley with tonque outHot smileySad smileyCrying smileyShocked smileyBe Right BackAshamed smileyConfused smileyI dont knowThinking smileyEye-rolling smileySleepy smileyDon't tell anyoneBaring teeth smileyParty SmileySick smileyAngry smileyDevilAngelNerd smileySarcastic smileySecret tellingThumbs upThumbs downClapping handsFingerscrossedLeft hugRight hugBoyGirlMessengerHeartBroken heartRoseWilted roseKissGiftBirthday cakeCigaretteHandcuffsBeer mugDry martiniI'mMoonStarSunRainbowUmbrellaIslandRainStormDinner plateBowlPizzaCoffee cupCatDogBatGoatSnailTurtleSheepFilmstripNoteE-mailCameraLightClockTelephone receiverComputerMobile phoneXboxSoccer ballAutoAirplaneMoneyFilmFilm LinkSoundPictureExclamationRss
Вашиот псевдоним:
Вашата адреса за електронска пошта:
Предмет:
Коментар: