English French German Italian Portuguese Russian Spanish

“ЕДЕН“ упатува повик за соработка до оние читатели на сајтот кои поседуваат интересни информации, истражуваат и имаат сопствено мислење за теми кои се обработуваат на овие страници или пак имаат преводи на македонски од статии објавени на други сајтови, блогови, часописи... да земат учество во понатамошното креирање и развивање на сајтот. Администраторите ќе ги разгледаат пристигнатите материјали и ќе ги објават оние кои се во склад со информациите кои веќе се нудат, а авторите или преведувачите кои ќе бидат најактивни ќе добијат своја рубрика и статус на уредници на истата. За повеќе информации или испраќање на материјалите контактирајте го администраторот на еден...

Ashes and snow Picture Film PDF Печати Е-пошта
Ниво на корисникот: / 3
НајлошоНајдобро 
Напишано од Administrator   
Петок, 20 Февруари 2009 16:30

Ashes and snow е исклучителен проект на фотографот Gregory Colbert, во кој ја илуминира својата визија за свет во кој животните мирно коегзистираат со луѓето.  Проектот е во тек и сврзува фотографска работа, 35 mm филм, уметнички инсталации и новели во писма.

 

 

Проектот Ashes and snow  има за цел да ги подигне природните и вештачки бариери помеѓу луѓето и останатите видови, растопувајки го растојанието што постои помеѓу нив и да побуди разбирање за нашата заедничка природа.

 

 

 

Овој увид ќе влијае на начинот на кој се однесуваме со својата животна околина и ќе ни помогне да пронајдеме емпатија и мудрост да взаемодејствуваме во мир со светот кој некогаш бил едно.

 

      

 

 http://www.ashesandsnow.org/

 

 

 

 

Последно освежено ( Среда, 04 Март 2009 14:50 )
 

Додади го твојот коментар

BoldItalicUnderlineStrikethroughSubscriptSuperscriptImageOrdered listUnordered listQuoteCode
Happy smileyVery happy smileyWinking smileyOh my God !Smiley with tonque outHot smileySad smileyCrying smileyShocked smileyBe Right BackAshamed smileyConfused smileyI dont knowThinking smileyEye-rolling smileySleepy smileyDon't tell anyoneBaring teeth smileyParty SmileySick smileyAngry smileyDevilAngelNerd smileySarcastic smileySecret tellingThumbs upThumbs downClapping handsFingerscrossedLeft hugRight hugBoyGirlMessengerHeartBroken heartRoseWilted roseKissGiftBirthday cakeCigaretteHandcuffsBeer mugDry martiniI'mMoonStarSunRainbowUmbrellaIslandRainStormDinner plateBowlPizzaCoffee cupCatDogBatGoatSnailTurtleSheepFilmstripNoteE-mailCameraLightClockTelephone receiverComputerMobile phoneXboxSoccer ballAutoAirplaneMoneyFilmFilm LinkSoundPictureExclamationRss
Вашиот псевдоним:
Вашата адреса за електронска пошта:
Предмет:
Коментар: