Warning: include_once() [function.include-once]: open_basedir restriction in effect. File(/usr/share/php/PEAR5.php) is not within the allowed path(s): (/var/www/web4) in /var/www/web4/web/libraries/pear/PEAR.php on line 766

Warning: include_once(/usr/share/php/PEAR5.php) [function.include-once]: failed to open stream: Operation not permitted in /var/www/web4/web/libraries/pear/PEAR.php on line 766

Warning: include_once() [function.include]: Failed opening 'PEAR5.php' for inclusion (include_path='.:/usr/share/php:/usr/share/pear') in /var/www/web4/web/libraries/pear/PEAR.php on line 766
Ashes and snow (picture) (film)
Ashes and snow Picture Film Печати
Ниво на корисникот: / 3
НајлошоНајдобро 
Напишано од Administrator   
Петок, 20 Февруари 2009 16:30

Ashes and snow е исклучителен проект на фотографот Gregory Colbert, во кој ја илуминира својата визија за свет во кој животните мирно коегзистираат со луѓето.  Проектот е во тек и сврзува фотографска работа, 35 mm филм, уметнички инсталации и новели во писма.

 

 

Проектот Ashes and snow  има за цел да ги подигне природните и вештачки бариери помеѓу луѓето и останатите видови, растопувајки го растојанието што постои помеѓу нив и да побуди разбирање за нашата заедничка природа.

 

 

 

Овој увид ќе влијае на начинот на кој се однесуваме со својата животна околина и ќе ни помогне да пронајдеме емпатија и мудрост да взаемодејствуваме во мир со светот кој некогаш бил едно.

 

      

 

 http://www.ashesandsnow.org/

 

 

 

 

Последно освежено ( Среда, 04 Март 2009 14:50 )