English French German Italian Portuguese Russian Spanish

“ЕДЕН“ упатува повик за соработка до оние читатели на сајтот кои поседуваат интересни информации, истражуваат и имаат сопствено мислење за теми кои се обработуваат на овие страници или пак имаат преводи на македонски од статии објавени на други сајтови, блогови, часописи... да земат учество во понатамошното креирање и развивање на сајтот. Администраторите ќе ги разгледаат пристигнатите материјали и ќе ги објават оние кои се во склад со информациите кои веќе се нудат, а авторите или преведувачите кои ќе бидат најактивни ќе добијат своја рубрика и статус на уредници на истата. За повеќе информации или испраќање на материјалите контактирајте го администраторот на еден...

Измамата за ракот на дојка Picture PDF Печати Е-пошта
Ниво на корисникот: / 9
НајлошоНајдобро 
Напишано од Mike Adams   
Вторник, 07 Април 2009 15:50


 

 

           Добре дојдовте во Измамата Наречена Рак на Дојка – специјалниот извештај кој ни ги отвора очите, на познатиот Заштитник на Здравјето - Мајк Адамс. Ова е шокантно соопштение кое ги обелоденува расипаните игри на индустријата за рак на дојка, откривајќи како стандардните програми за откривање и лекување на овој вид на рак се всушност дизајнирани да ја намамат жената во замка на еден многу штетен (но високо доходовен) систем на отровни третмани. Единственото нешто што овие третмани ќе го направат е тоа што тајно ќе го оштетат здравјето на жената.

 

 

Веројатно никогаш не сте прочитале нешто слично на ова во врска со ракот на дојка. Ова е извештај кој индустрискиот свет најмногу би сакал да го цензурира, затоа што содржи потресни вистини за тоа како индустријата за рак всушност се храни со продолжувањето на оваа болест, додека во исто време ги цензурира стратегиите за природна превенција на ракот, кои можат да спречат дури до 90% од сите идни канцерогени заболувања, започнувајќи  веднаш.

 

Овде ќе научите за:

 

-          18-те најчести причини за појавата на рак на дојка кои заболените од рак можат да ги контролираат или да ги променат;

-          Како ракот на дојка обезбедува огромен профит за фармацевтските компании;

-          Зошто индустријата за рак на дојка не бара вистински лек;

-          Кои едноставни хранливи додатоци спречуваат 77% од СИТЕ видови рак;

-          Последните истражувања поврзани со природните терапии за  заштита од рак на дојка кои навистина делуваат;

-          Имиња и веб адреси на страници кои највисоко се препорачуваат, прикажувајќи разни анти-канцер билки и додатоци за исхраната;

-          Вистинската причина зошто смртноста од рак е многу поголема кај црните луѓе отколку кај белите (и зошто никогаш не ви е кажана вистината за тоа...);

-          Шокантната вистина за очајниот неуспех на прекумерното рекламирање на лековите за рак;

-          Како хемотерапијата предизвикува трајно оштетување на органите кај болните од рак;

-          Зошто „розовите продукти се  секогаш само маркетиншка измама;

-          Зошто индустријата за рак никако не сака луѓето да ја спречат појавата на ракот;

-          Како одредени непрофитни организации за рак се всушност паравани на Големата Фармација;

-          Како индустријата за рак ги прави црните жени жртви, со тоа што ги држи во незнаење во врска со едноставните стратегии за заштита од рак;

-          Вистината за смртоносните мамограми (и зошто мамографијата е десет пати поштетна отколку корисна);

-          Најдобрите 22 начини за превенција па дури и лекување на ракот на дојка;

-          Која антиканцерогена храна работи најдобро за стопирање на растот на туморот;

 

Развиорен во празнината слоБОдно...

Со крилја безтелесни...

Крилја бели гулабови...

ОсамнаТ(оа)...

Нема никој, сам сум...

 

Оној Оној што е гледан е оној што гледа,

И оној што е гледан е оној што го гледаат...

Оној што ги слуша вибрациите безвибрирачки е оној што е извор на таа вибрација...

Јас се гледам себе и никој друг освен ТОА...

Мене ме нема,

И гледам, никогаш ме немало...

Само тоа што е Е...

Јас сум Е, и Етството е Јас...

Јас сум свест, свесна за самата себе ...

Се барав себе си

А кој кого БАрал,

Кога и бараниот и оној што бара се ЕДНО...

Разбуден од воздишка...

 

 

aC>Томае Еднескиd
Последно освежено ( Петок, 08 Мај 2009 13:29 )
 
Коментари (9)
Zdravje i Doktorite......
9 Понеделник, 30 Мај 2011 00:18
aljosha
Interesno e da se odbelzi deka se' sto e novo vo zdravjeto i medicinata e vredno da se najde i da se procita, bez ogled na toa dali e od ovaa strana ili od onaa strana. Ako nekogas covekot podzastane vo dvizenjeto, pocuvstvuva odredeni promeni, najdobro e da pogleda okolu sebe. Odenje na doktorot sekogas neka mu bide posledno, a na koj doktor, predposledno.
Odnesuvajki se taka, ne se ostava moznost na bilo sto da graduira i da zanese po pat koj vodi kon pregolemi trosoci. Deneska i Medicinata stana granka na koja visat parite. Sekako deka zdravjeto e najskapocen dar na Prirodata, sto nikako ne znaci deka za nego ke mora da se plakja onolku kolku sto nekoi doktori odrezuvaat.
Sekako deka i doktorite treba da ziveat, ama ne od nas. Ako seto toa odi taka linearno kako sto nekoi toa go zamislile, sto se slucuva so onie koi toa ne bi mozele da si go dozvolat ?
Ostanuva samo dobro da se zamislime i ne dozvolime da bideme bolni. Ako toa se stori na poseben nacin, a toj nacin sekako postoi, no e zadskrien zad sekojdnevnite problemi koi ne ostavaat dovolno vreme za da se dopre do nego, vredno e da se obideme da go otkrieme vo samite sebe koj postoi vo nas duri od naseto ragjanje.
Verbata i zelbata MORA da bidat mnogu pogolemi od sekojdnevnite potrebi za redoven zivot.
Ako uspeeme da toa go postigneme, vratata sama ke ni se otvori za da vlezeme vo toj segment vo svetot na Znaenjeto.
Za da se stimulira seto toa, treba da se ima i odredeno znaenje. Kako prvo, mora da se znae deka silata e samo vo nas. Ne barajte ja na drugo mesto. Samo vo nas, vo nasite najtajni misli i porivi. Ako mislime kako da zarabotime nekoja para za slednata nedela ili mesec, sigurno deka ke upotrebime nekoja mentalna energija za da go postigneme rezultatot. Taa energija e spored svojot predznak potpolno istata za koja zboruvam, ama e spored intenzitet dijametralno podruga. Ako postojano mislime kako da napravime malku povekje pari, ne ni ostanuva dovolno potencijal za da ja startuvame taa energija vo nas.
Da zaboravime malku na parite i da pocneme da mislime malku i na zdravjeto.
Do sledno citanje.
Pozdrav na site citateli i slediteli na ovoj sajt.
Aljosha.
Zdravje i Doktorite....
8 Четврток, 26 Мај 2011 05:06
Aljosha
Se nadevam deka nekoj imal vreme i zelba da go procita predhodnoto. Kako eden neverojaten slucaj koj retko se naogja sledejki gi

mnogute napisi od drugi lugje, zabelezuvam deka povekje lugje bi mozele da vidat od nego i da utvrdat deka silata e samo kaj niv.
Vrednosta na zdravjeto e najvisoka vo sekoj slucaj. A barajki koj da vi pomogne, izgubenoto vreme ne se nadoknaduva. Zatoa

sekogas silata barajte ja kaj vas. Sekoja bolest e izleciva, samo ke treba da si ziv. Jas istarzuvajki naokolu, i od moite

prezivelici, se zbogativ so edna recenica, ili izreka, kako da ja narecam: - " Se' dodeka si ziv, imas sansa ".

Prviot Doktor, rece daka e, Menier, nekolku drugi go povtorija negovoto mislenje.
Jas ne se sloziv so niv zatoa sto Menier imase sosema drugi pricini, sledenje i prognoza.

Potoa nekoi drugi doktori zaklucija deka e Vertigo kaj sto i tamu jas ne se sloziv so niv. Mnogu raboti bea vo povekje detalji

kompletno razlicni so toa sto mene mi se slucuvase.

Samo eden doktor se priblizi kon problemot. Toa bese eden mnogu mlad kineski doktor koj tukusto zavrsil so glavnoto ucenje. Velam

glavnoto, zatoa sto ako sakas da bides "dobar" doktor cel zivot, treba da ucis cel zivot, zatoa sto sekoj den se pojavuvaat novi

bolesti i novi teskotii vo zivotot predizvikani so redica sekojdnevni noviteti protnati niz nasata svest kako neophodni sostojci

vo nasata hrana i lekovi. Toj rece deka toa mnogu lici na B.P.P.V. ili : Benign paroxysmal positional vertigo, ili Bezopasni

Povremeni Pozicioni Vrtoglavici. Toa bese najgolemiot problem koj ponatamu so vreme sanirajki se, se saniraa i drugite tegobi koi

bea predizvikani od nego i drugi koi ne bea predizvikani od BPPV.

Kako najvazno od se' sto uspeav da osoznaam vo ovie moi 15 godini odsustvo, sporeduvajki go mojot predhoden nacin na zivot so

segasniov ovdeka, zakluciv deka najgolem procent od doktorite ja zaboravile Hipokritovata Zakletva. Nekoi ne ja pocituvaat

doslovno, nekoi ja zaobikoluvaat, a nekoi duri ja prekrstile vo "Hipokratova". Svativ so ogromna taga vo srceto deka nie lugjeto

stanavme "Topovsko Meso" za doktorite. Prodolzena raka do nasiot dzep, ili prosto receno, se trudat da te odrzuvaat bolen, malku

podobar, sto podolgo za da te imaat kako sekogas otvorena volsebna fioka vo koja postojano se naogja nekoja paricka za niv.

Koga posledniot doktor koj sebesi se narece vo eden moment deka e najdobar infektolog na celata Severna Polutopka zaedno so

Avstralija i Okeanija, go kontaktirav so posledna nadez deka samo toj ke mozese da mi pomogne, otkoga mu gi raskazav moite

tegobi, mi stavi znacka na mojot dosie deka sum "Hipohonder".

Koja neverojatnost i glupavost. Toj imeno ne mozes da se spravi so site moi problemi koi me napadna odednas i vo isto vreme. Toj

ne bese doktor, toj bese nesto nalik na nego, so site nadvoresni atributi, ama prasanjeto bese vo vnatresnite....

Od toj moment resiv jas samiot da si go pobaram lekot.

Mi trebese samo 24 casa toa da go storam. Od togas Internetot stana moj Vtor Bog.
Samo mi tebase dobar pristap kon informaciite sto gi dobivav. Nekoi i ne bea bas tocni spored moeto mislenje. Za da dojdam do toj

arbiter koj vo sekoe vreme ke me vodese po praviot pat, mi pomogna i pravilniot pristap kon Plavata Planeta na Znaenjeto i sekako

najvaznoto bese vo toa kako lesno i pravilno da izlezes od nea.
Nakratko, TAMU se sretnav so povekje individui koi me usmerija na pravilniot pat kon srekjata koja se vikase ZDRAVJE.
Mene Zdravjeto mi bese predstaveno vo zenski rod, kako edna preubava i mlada devojka koja vo ednata raka imase grst najrazlicni

trevki, a vo drugata crtez na oko.
Sto znaci deka treba da gledas vo trevata po koja se dvizis za da si go najdes lekot.

Otkoga go vidov toa, se obidov nekako da komuniciram so nea. Se' se svede na mislovna komunikacija. Jas dobivav odredeni misli vo

mojata svest koi sekako ne bea moite vo toj moment, koi se trudev sto podobro da gi zapametam. Vo ednata od te misli bese edna

ogromna zelena TREVNA ledina polna so kravi.Potoa ledinata se pretvori vo edno ezero so mleko, potoa seto toa prejde vo tri

kupcinja so prasok vo razlicni svetli boi. Pokraj sekoe kupce imase i nekoj tekst za koj vo toj moment nemav sili da go zapomnam.

Vo glavno mi bese kazano, kako jas sto uspeav site tie sliki simbolizirano da si gi predstavam i razberam, kako tri vrsti na

prasok koi se dobivaat od mleko. Na krajot otkoga se razdeliv od ubavata devojka, me cekaa i drugi probivi vo smisol na prilicno

dolgi komunikacii so nekolku vrvni iminja vo svetot na : Elektronikata, Fizikata, Optikata, Astronomijata kako nauki, pa potoa so

nekolku iminja vo Fotografijata, Videoto, Filmot, Muzikata kako nekolku od rezultatite na naukite, i na krajot so taa individua

koja imase za cel da me vrati nazad
vo realniot svet od kade sto poteknaa site tie prasanja za koi dobiv tolku tocni odgovoti i smernici. Posle nekolku dena

asimilacija na doziveanoto, pocnav da istrazuvam sto ke bese toa, tie tri kupcinja mlecen prasok.
Na krajot prku Google, za samo 24 casa, uspeav da otkrijam deka se raboti za tri mlecni gram pozitivni bakterii koi ako se zemat

pravilno, vospostavuvaat ramnoteza vo organizmot koja ako e narusena, moze da predizvika redica nemili nepravilnosti koi podocna

doveduvaat do mnogu teski zaboluvanja, pa na kraj i do smrt.

A, kao vi se dopagja ova? Ubava devojka (Simbol na Pravdata vo Sudovite na Amerika) koja podsetuva na vaga, simbol na

ramnotezata. Vo racete treva i oko. Sto znaci toa? E sega e mnogu vazno sto e prvo. Dali levata, dali desnata raka. E tuka e sega

najgolemiot problem. Ako se zeme okoto kako prvo, znaci deka ke treba da se gleda dobro. A kade? Kaj ima najvekje tocni

informacii? Vo Google, normalno. A sto so trevkite? Ke gi zememe li kako da se lek, ili nesto drugo? Jas gi zemav sekako. I kao

lek ,i kako mesto kaj toj se ragja. Od treevata se ragja mlekoto, od melkoto se pravat gram pozitivnite bakterii, so nivnoto

pravilno koristenje se postiga balans vo organizmot koj sega vekje go regulira spienjeto kako eden od najsilnite faktori koi go

obnovuvat i zajaknuvaat imunitetot na teloto.
Koga otpornosta ke se zasili i ke dojde do normalno nivo, organizmot ke moze da se izbori so site bolesti.
Velam, SO SITE BOLESTI, sto ne e moja begla predpostavka, tuku e nepobitliv fakt za koj denesnite doktori seuste sonuvaat deka ke

mozat da go kontroliraat kako sto sakaat. Dobrite doktori koi seuste gi nema dovolno, sakaat da go najdat toj kamen na mudrosta

koj bi im pomognal na redica bolni, a onie pomalku dobrite, da znaat kaj da ne go koristat.
Uste ednas ke kazam, imas sansa se' dodeka si ziv da izlezes od bilo koja bolest ako go razberes patot kon toa.

Silata e vo tebe i vo nikoj drug. Lekot e do tebe, samo treba dobro da gledas.Zatoa i tvrdam deka site onie koi znaat nesto

povekje od drugite, imale nekoj vlez vo Planetata na Znaenjeto. Vlezot mozel da bide na mnogu razlicni nacini. Kaj nekoi

individui toa se slucuva spontano i bez nivno znaenje, informacijata ja polzuvaat kako sto znaat i umeat i mislat deka e nivna.
Nekoi, kako Nikola Tesla, se postojano vo nea ili pak imaat momentalen pristap i izlez koj sekogas se slucuva so nivna zelba.

Nekoi kako mene, sto mnogu me raduva, mozat da vlezat koga sakaat ama ne tolku cesto.Toa zavisi samo ako se ima ogromna potreba

od toa i ako se raboti samo za zivotot na najbliskite. Jas mozam da vlezam i koga moram, mada nikogas ne sum se osmelil da

vlezam koga i sakam. Od prosta pricina deka sekoe vleguvanje mi predstavuva i eden izlez od fizikalnosta na mojot zivot.

Mentalnoto setanje spored mene e samo za ogromna potreba.

Kaj nekoi se slucuva strogo marginalen oblik na kontakti kaj sto ima prelevanje na informacii vo vid na sliki vo son ili

ponekogas i vo jave.
Ima i povekje drugi oblici na kontakti so NEA za koe opisuvanje bi mi trebalo mnogu vreme i mesto.
Ako ima zainteresirani za taa tema, moze sekoj da me kontaktira na : Оваа е-пошта е заштитена од spambots, треба да вклучите JavaScript за да ја видите

Sakam sto povekje lugje da uspeat da doprat do seznaenjeto, kako jas sto go vikam toa. Samo taka povekjeto od nas ke imaat sansa

da poziveat podolg i pokvaliteten zivot.
Ako se ostavime drug da ne leci, poradi najrazlicni pricini, ozdravuvanjeto ke bide afektirano na nekoj nacin.
Otkako jas se zafativ so taa uloga, moeto zdravje se povrati i sega e se' podobro i podobro iako vekje 60 tata ja zapocnav.

Eden primer: 2001 mojata prostata zapocna mnogu delikatno da se odnesuva zaedno so mnogu drugi teskotii za koi sega ne bi sakal

mnogu da siram. Imeno sonot mi bese 7-8 pati na edna nokj prekinat samo poradi urgencijata da se odi vo toalet. Sega e toa mnogu

poretko i ne e povekje od samo ednas. A nikogas ne sum zemal nikakvi tableti za toj problem.

Jas seuste ne koristam nikakvi tableti osven prirodni preparati koi mozat da se najdat vo sekoja bilna apteka koi ovdeka, - sega

sum vo Avstralija,- seuste gi ima, mada za zal, se' pomalku.
Vo Nov Zeland edni se zatvoraa od redica pricini za koi vekje znaeme od kade poteknuvaat, a drugi se' povekje se otvoraat i se

nadevam deka ke ja izvojuvaat bitkata koja nevolno im e nametnata od tamosnite apteki.
Medicinata tamu e dobra samo za onie koi imaat MNOGU pari, koi mozat da platat vednas dovolno i onolku kolku tamosnite doktori im

baraat. Ima medicinski stanici koi naplatuvaat i po $10 za obicen pregled kaj sto za se', - ti preporacuvaat aspirin. Ima i

doktori koi naplatuvaat i do $50-60, a i nekoi i do $120. Zatoa pak lekovite se dotirani od drzavata i se plakjaat do $3.00 za

eden lek.
Dodeka ovdeka vo Avstralija doktorskiot pregled e potpolno besplaten, ama zatoa lekovite se izgor.

Edna slucka: Dobiv edna naivna infekcija na domaliot prst na desnata raka koja poradi preselbata od NZ ja zanemariv da ja

tretiram mislejki deka ke si odi sama od sebe. Ama taa bese pobezobrazna i mi go otece prstot koj stana ogromen kako polovina

banana.
Se javiv na doktorot koj mi bese najblisku i pobarav da mi dade dva-tri penicilini na koi dodeka bev vo Skopje sum naviknal kako

i site nas. E ne, toj sakase da mi napravi operacija, mala incizija za da istece gnojot. Toa ke bese se' vo red ako jas imav

vreme i dovolno pari za da mu gi plakjam za sekoja prevrska. A ke morav toa da go pravam. Toj bese najbliskiot PRIVATEN doktor.
Taka da si napraviv edna prosta smetka. Prstot ke bese lecen edno 2-3 meseci i toa sekoj 3-ti den ke trebase da odam na prevrska

ili pregled sto sigurno ke me cines se' na se' edno 700-800 dolari.

Jas mnogu mu se zablagodariv na seto toa i mu pobarav da mi dade edna recepta za 5-6 antibiotici koi na krajot posle, prilicno

ubeduvanje, toj mi gi prepisa. Jas za 4 dena go izleciv prstot so tie antibiotici koi bea so najmala koncentracija vo zaednica so

polovina kilo italijanski patlidzan koj sekoi 4 saati mu stavav na prstot po polovina od nego. Taka da za $25 za antibioticite i

$1.00 za patlidzanot, jas ustediv dobra suma sto ne im ja dadov na lekarite za ista rabota koja ke traese kako sto doktorot rece,

mnogu podolgo.

Znaci, pomogni si sam, ili ako ne mozes, prasaj za nekoj sto moze, ama pobaraj najprvo na sajtov. Veruvan deka ke se najde nekoj

ili nesto sto ke ja zavrsi rabotata mnogu pobrzo, poevtino i poefikasno.
Sega za sega moram da zavrsam. Do citanje do sledniot pat koga ke imam povekje vreme.

Pozdrav na site citateli i slediteli na sajtov.
Pozdrav do Gogo koj bese edinstveniot mudar prijatel od kogo uspeav da naucam mnogu raboti koi sega tolku mi pomagaat.
Aljosha.
Zdravje i Doktorite.....
7 Вторник, 24 Мај 2011 01:07
Aljosha
Mada mnogu podocna go dobiv ovoj sajt od drugar mi Gogo za kogo smetam deka e moj ucitel i vodac vo povekje smerovi, uspevam da zaklucam deka ako ovoj sajt prodlzi da deluva kako takov, ke nasobere izvesni znaenja koi do sega bile zadskrieni od najrazlicni motivi i pricini.
Go pozdravuvam ovoj obid da se izleze kon vistinata i da i' se pridruzi.
Ke se trudam da i jas doprinesam kolku sto mozam kon lugjeto koi ne znaat, se cudat da doznaat, ne znaat kako, ili ne se mozni da doznaat od najrazlicni pricini.
Jas se oddeliv za zal od nasata sakana tatkovina pred 15 godini poradi edna ideja za podobar zivot i prosperitet koj nikade ne go najdov. Mozebi ziveev so mojata familija malku podobro odosto bese kaj nas doma, ama sepak dusata mi bese tuka, kaj vas.
Drugar mi Gogo prv mi ja otvori vratata kon neverojatnoto i nepostoeckoto koe za odredeni lugje koi go gledaa/t svetot so siroko zatvoreni oci, seuste e enigma, ili prosto receno, nesto sto ako ne pocnat da veruvaat, nikogas nema da go imaat.
Mnogu lugje pred da si odime za Nov Zeland pocnaa da me gledaat kako da sum padnal od Mars, sto najverojatno i bese vistina za nivniot nivo na svesta. Ne mozam nikogo da go okrivam za toa i ne sakam toa da go storam, od prosta pricina sto sepak nivoto na nivnata svest nikogas nemalo sansa da dopre do odredeni nesta za koi do den deneska nekoi go smetaat za tabu, nekoi za nesto ludo, nekoi za neverojatno, nekoi za nevistina.
I pokraj toa, borbata vo mene bese sepak nesto sto me napravi mnogu posilen vonastojuvanjata da izdrzam vo misijata koja najverojatno sam si ja postaviv pred mene.

Posle 5-6 mnogu uspesni godini vo Okland NZ, padnav bolen 3 meseci vrzan za krevet.
Nieden od ovdesnive doktori "ne znaese" ili prosto ne sakase da se potrudi da otkrie sto moze da bide toa so mene. Na krajot, posle 3 dena sekakvi ispituvanja, zaklucokot bese: Nekoja infekcija.
Ni sto, ni kako doslo do toa, nisto. Nula.
Me pustija doma so stol na trkala, nesposoben ni da stojam, ni da odam, so vrtoglavica koja ne mi davase ni da mislam pravilno.
Posle dobri tri meseci odlezani vo krevetot so mnogu malku sansi da proodam kako sto trebe, malku podobar vo mentalen pogled, pocnav intenzivno da istrazuvam i zabrzano da rabotam na moeto sto pouspesno izlekuvanje. Se javiv na Gogo koj mi ukaza na odredeni smerovi po koi bi trebalo da se dvizam. Seto toa bese sosema dovolno da se otvori vratata vo mojata svest i da go prodolzam ona sto taka dobro sum go naucil. Pomagajki na site okolu mene pred mene da me legne, blagodarejki na bolesta, zaboraviv kolku e toa efikasno i zdravo da go iskoristam za sebe.
Se konsultirav so 16 razlicni doktori od koi dobiv samo razbiranje za mojot problem, i nisto drugo. Bev ostaven da viream kako bilka bez bilo kakva sansa da mi prepisat nekoj lek. Srekja mojata sopruga ne izgubi verba vo mene, rabotese vo dukjanot i za mene, doagjase dva pati dnevno da mi dade da kasnam nesto i taka mnogu poleka pocnav da se vrakjam nazad, mislam, da odam napred.
Pocnav da rabotam za promena, malku i na sebe si.
Rezultatite bea neverojatni. Za nepolni nedela dena jas bev vekje onoj stariot.
Otkriv neverojatni nesta vo vrska so mojata bolest kontaktirajki ja Plavata Planeta na Znaenjeto. Taa e mnogu dobro poznata na onie individui koi od poodamna pocnale da veruvaat vo tie nesta za koi nekoi me pravea lud.
A sega doagja najvaznoto.
Kako i zosto.... A sega : O tom, po tom.... Kako sto velat nasite brakja od drugana strana, Srbi....
Sega moram da prekinam.Moram malku i da porabotam. Se nadeam deka ke mozam ovaa statija da ja prodolzam ponatamu koga keimam dovolno vreme za toa.
Pozdrav na site citateli i slediteli na ovoj sajt. Aljosha.
moj komentar
6 Сабота, 03 Октомври 2009 22:08
Marija
Potpolno go poddrzuvam napisanovo od avtorot.Veke pocnav so nabavka na nekoi produkti.So maz mi zabelezuvame promeni.Edna od promenite e toa sto sme nekako po vitalni, i ne ne boli glava nautro.Ima nekoj efekt.Na primer jas sum i protiv onoj salicil za zimnica i konzervansi.Toa mi se direkten otrov.Ne mozam da disam od hemikalite koga go cistam stanot, znam ..a sega mi e i jasno deka se otrovi.Glasam za pozdrav zivot..ama bolkata po najmilite sekogas ke mi ostane.Tolku mnogu zaguba i toa na mladi zivoti, ama ajde neli..belki ova druzenje ke vrodi so plod, pa sekojpat koga ke vidam kecap ili majonez se prasuvam..da posegnam li???Mi se dopadna tekstot..sproveduvam nekoi raboti, no..se nadevam deka ke pomogne na site..pozz i sekoe dobro.
Morame da i veruvame na oficijalnata medicina
5 Сабота, 01 Август 2009 11:39
Gogo
Сојна, сојна, не ми се верува дека некој може да биде толку заблуден како тебе. Ова ме потсетува на приказната за овчарот кој ги хипнотизирал овците и им кажал дека тие му се пријатели и дека тој никогаш нема да направи ништо лошо за нив.
Официјалната медицина е корпорација на петрохемиската индустрија, а врв на човечката глупост е да верува дека нив освен пари ги интересира здравјето. Ако (во Америка)некој плаќа по 1000 зелени шушки дневно дали ти се исплати да оздрави или да го одржуваш во живот ама да не оздрави. Мајка ти хемотерапијата не и го продолжила животот а и каков бил квалитетот на тој живот само таа си знаела а можеби и ти приближно но најчесто тоа "продолжување" е маки танталови. За ОФИЦИЈАЛНАТА МЕДИЦИНА секогаш е предоцна за да се спаси животот но секогаш е на време да се продолжи и зголеми агонијата. Толку лекови има за рак кои се илјада пати по успешни но дали знаеш дека приоритет на НВО (Новиот Светски Поредок)е депопулација на планетата преку Генетски модификувана храна, лекови, војни, вакцини и многу други работи. Наивата е добра само во сликарството, затоа плисни се со вода и отвори ги очите па прочитај и некои други работи, а не само медицинската вероисповест. Верувај во себе и проверувај се што ќе ти дојде па и ова, ако проверуваш будна си а ако веруваш тогаш спиеш, а сонот е сестра на смртта.
dopolnuvanje
4 Четврток, 23 Јули 2009 15:50
Sonja Boglevska
Bidejki vo lutina go pisuvav komentarot deluva kontradiktorno.
Imeno hemoterapijata i pomogna na majka mi da go prodolzi zivotot za 6-7 godini. Taa bese izmamena bas tokmu od sarlatanski tekstovi koi gi citala i na koi im poveruvala i si dozvolila premnogu docna da se javi na lekar. Za zal premnogu docna.
MORAME DA I VERUVAME NA OFICIJALNATA MEDICINA.
i se razbira da si pomagame so razni dostapni alternativi. Ama prethodno provereni. Mnogu sarlatani na svetov. Premnogu.
hemoterapija
3 Четврток, 23 Јули 2009 15:36
Sonja Boglevska
Jas ve molam ne si igrajte so lugeto. Ova se mnogu seriozni raboti.Premnogu, premnogu e odgovorno da se pisuva za ova ili da se plasiraat informacii koi ne se provereni. Apeliram do vas da prestanete so pisuvanje na vakvi tekstovi. Jas mnogu dlaboko sum ja proucila ovaa problematika. Imeno majka mi pocina od ovaa bolest. Zaedno so nea gi minuvav sedumte godini na boleduvanje i dobro znam sto e hemoterapija.
Poraka do gospogata Marinkovik: ova gospogo ne e vistina. Dobro ste napravile i zivejte si spokojno .
И јас поминав низ сето тоа
2 Четврток, 04 Јуни 2009 07:46
Валентина Маринковска
Јас навистина останав без зборови читајќи го текстот.И јас сум оперирана од рак на дојка(14,08,2008) ја поминав хемотерапијата, ми падна косата,не изгубив надеж, останав психички јака со помош на семејството и читајќи го текстов насобрав во себе толку револт и еве утрово почувствував потреба да дадам коментар. Размислував цела ноќ и се прашував дали е сето ова вистина?
Поздрав
1 Понеделник, 27 Април 2009 05:30
Слаѓана Димитровска
Морам да ве поздравам за текстов, многу ми се допадна и го ставив кај мене на блог www.kimi.blog.com.mk, со линк за повеќе до страната, ова мора да се популаризира.

поздрав

Додади го твојот коментар

BoldItalicUnderlineStrikethroughSubscriptSuperscriptImageOrdered listUnordered listQuoteCode
Happy smileyVery happy smileyWinking smileyOh my God !Smiley with tonque outHot smileySad smileyCrying smileyShocked smileyBe Right BackAshamed smileyConfused smileyI dont knowThinking smileyEye-rolling smileySleepy smileyDon't tell anyoneBaring teeth smileyParty SmileySick smileyAngry smileyDevilAngelNerd smileySarcastic smileySecret tellingThumbs upThumbs downClapping handsFingerscrossedLeft hugRight hugBoyGirlMessengerHeartBroken heartRoseWilted roseKissGiftBirthday cakeCigaretteHandcuffsBeer mugDry martiniI'mMoonStarSunRainbowUmbrellaIslandRainStormDinner plateBowlPizzaCoffee cupCatDogBatGoatSnailTurtleSheepFilmstripNoteE-mailCameraLightClockTelephone receiverComputerMobile phoneXboxSoccer ballAutoAirplaneMoneyFilmFilm LinkSoundPictureExclamationRss
Вашиот псевдоним:
Вашата адреса за електронска пошта:
Предмет:
Коментар: