English French German Italian Portuguese Russian Spanish

“ЕДЕН“ упатува повик за соработка до оние читатели на сајтот кои поседуваат интересни информации, истражуваат и имаат сопствено мислење за теми кои се обработуваат на овие страници или пак имаат преводи на македонски од статии објавени на други сајтови, блогови, часописи... да земат учество во понатамошното креирање и развивање на сајтот. Администраторите ќе ги разгледаат пристигнатите материјали и ќе ги објават оние кои се во склад со информациите кои веќе се нудат, а авторите или преведувачите кои ќе бидат најактивни ќе добијат своја рубрика и статус на уредници на истата. За повеќе информации или испраќање на материјалите контактирајте го администраторот на еден...

TOLERANCE LOST Film PDF Печати Е-пошта
Ниво на корисникот: / 0
НајлошоНајдобро 
Напишано од Administrator   
Среда, 26 Август 2009 15:29

Првите 26 минути oд првиот дел на „Tolerance Lost“ - сет од 3 ДВД-ја (со времетраење од 6 часа ), серија која нуди конечен доказ дека сите вакцини, кои се прифатени и се дистрибуираат, предизвикуваат отежнување на крвотокот, таложење на честици во крвта, како и оштетување на ткивото во сите органи, хипоксија (намалено испорачување на кислород) и оштетувања на мозокот.

Искористете ја оваа видео серија за да добиете доказ за последиците предизвикани од вакцините, за да го следите здравјето и невролошкото закрепнување на вашите најмили, за да го започнете патот кон закрепнување и како медицински легален штит за да се изземете себеси и вашето семејство од задолжителната вакцинација. „Tolerance Lost” во детали го објаснува начинот на кој сите вакцини и останатите влијанија на околината предизвикуваат аутизам(autism-spectrum), нарушување кај децата наречено – недостаток  на внимание (ADD - attention-deficit disorders), специфични компликации при стекнување на одредени нови способности, синдромот на ненадејна смрт кај новороденчињата, нарушувања поврзани со различни видови напади, смрт и други тешки проблеми предизвикани од вакцината gardasil, “синдромот од заливската војна“(gulf war syndrome), деменција и еден цел спектар хронични заболувања на црниот дроб, бубрезите, панкреасот како и имунолошкиот, респираторниот и дигестивниот систем.

Нема потреба некој да биде директно вакциниран и веднаш да има последици од вакцинацијата. Директната вакцинација не е единствен активатор на вообичаените механизми на овие тешки последици - вклучувајќи го аутизмот. Хипоксијата (намалено количество на кислород во клетките) и исхемијата (ослабнат крвоток) се суштинските аспекти на сите пореметувања. Последиците на вакцинирањето можат да се манифестираат непосредно (во рок од неколку часа) или одложено (во период од неколку месеци до неколку години) како последица на M.A.S.S. имуно хиперстимулацијата и Zeta потенцијалните одговори. Крвотокот во сите примери е ослабнат.

Постојат расположливи решенија. email: Оваа е-пошта е заштитена од spambots, треба да вклучите JavaScript за да ја видите web: BrainGuardMD.com

Целиот сет на ДВД-ја со насловот „Tolerance Lost“ е достапен на веб странцата BrainGuardMD.com

Станете помоќни и информирани. Знаењето е начинот на кој светлината продира низ темнината на незнаењето и неинформираноста и ја исцртува патеката за излез од лавиринтот во кој сите се наоѓаме. Осознајте што НЕ треба да правите за да се заштите себеси и најмилите и на кој начин можете  на судскиот систем да му покажете дека вие и вашите најблиски сте жртви на пропустите во здравствениот систем и заслужувате надокнада и подршка.

За помош: www.HyperTC.com 1-877-497-3782 - Mr. Bill Shindler

За информации и заказување на состанок: www.VacInfo.org

Zа медицински и правен совет: Оваа е-пошта е заштитена од spambots, треба да вклучите JavaScript за да ја видите

Придружете ни се на - www.BrainGuardMD.com (членството е бесплатно) Andrew Moulden MD, PhD

Последно освежено ( Четврток, 27 Август 2009 10:13 )
 
Коментари (1)
Tolerance lost -vakcini
1 Понеделник, 23 Мај 2011 22:19
Nana
Vi cestitam,prvi ste verojatno sto javno prozborea vo Makedonija za vistinata koja se krie uporno so manipulacii i lagi, a se odnesuva na vakciniranjeto.Samo prodolzete taka!Pozdrav

Додади го твојот коментар

BoldItalicUnderlineStrikethroughSubscriptSuperscriptImageOrdered listUnordered listQuoteCode
Happy smileyVery happy smileyWinking smileyOh my God !Smiley with tonque outHot smileySad smileyCrying smileyShocked smileyBe Right BackAshamed smileyConfused smileyI dont knowThinking smileyEye-rolling smileySleepy smileyDon't tell anyoneBaring teeth smileyParty SmileySick smileyAngry smileyDevilAngelNerd smileySarcastic smileySecret tellingThumbs upThumbs downClapping handsFingerscrossedLeft hugRight hugBoyGirlMessengerHeartBroken heartRoseWilted roseKissGiftBirthday cakeCigaretteHandcuffsBeer mugDry martiniI'mMoonStarSunRainbowUmbrellaIslandRainStormDinner plateBowlPizzaCoffee cupCatDogBatGoatSnailTurtleSheepFilmstripNoteE-mailCameraLightClockTelephone receiverComputerMobile phoneXboxSoccer ballAutoAirplaneMoneyFilmFilm LinkSoundPictureExclamationRss
Вашиот псевдоним:
Вашата адреса за електронска пошта:
Предмет:
Коментар: