Warning: include_once() [function.include-once]: open_basedir restriction in effect. File(/usr/share/php/PEAR5.php) is not within the allowed path(s): (/var/www/web4) in /var/www/web4/web/libraries/pear/PEAR.php on line 766

Warning: include_once(/usr/share/php/PEAR5.php) [function.include-once]: failed to open stream: Operation not permitted in /var/www/web4/web/libraries/pear/PEAR.php on line 766

Warning: include_once() [function.include]: Failed opening 'PEAR5.php' for inclusion (include_path='.:/usr/share/php:/usr/share/pear') in /var/www/web4/web/libraries/pear/PEAR.php on line 766
Манипулации
English French German Italian Portuguese Russian Spanish

“ЕДЕН“ упатува повик за соработка до оние читатели на сајтот кои поседуваат интересни информации, истражуваат и имаат сопствено мислење за теми кои се обработуваат на овие страници или пак имаат преводи на македонски од статии објавени на други сајтови, блогови, часописи... да земат учество во понатамошното креирање и развивање на сајтот. Администраторите ќе ги разгледаат пристигнатите материјали и ќе ги објават оние кои се во склад со информациите кои веќе се нудат, а авторите или преведувачите кои ќе бидат најактивни ќе добијат своја рубрика и статус на уредници на истата. За повеќе информации или испраќање на материјалите контактирајте го администраторот на еден...

Манипулации
Филтер по Наслови     Прикажи # 
# Наслов на артиклот Автор Кликови
1 Програмирање и контрола на умот Film Administrator 2806
2 Планетата на Барон Минхаузен Или Планетата на пијаните мајмуни Picture Антитрп Богумилски 2972
3 ALEX JONES - Специјален извештај за свинскиот грип Film Administrator 2674
4 Креатори на супер сценарија Picture Сашо 2945
5 ПОЛИТИЧКА ПСИХОПАТИЈА Picture Administrator 4251
6 Новиот Светски Поредок пристигнува! Film Administrator 2725
7 Packinao Гого 2513
8 Едни Македонци - Македониум Sound Едни Македонци 2398
9 Едни Македонци - Македониум - Второ интервју Film Едни Македонци 4843
10 Едни Македонци - Македониум Film Едни Македонци 5851
11 Како матриксот манипулира со емоциите? Administrator 5739
12 ЗАГЛУПУВАЊЕ НА ЛУЃЕТО - цел на Новиот светски поредок Film administrator 2642
13 Дали за ова брзаме во Европа? Film Administrator 1996
14 Интервју со Aaron Russo (Alex Jones) Film administrator 1803
15 Бисери на психопатијата од некои “свети книги“ administrator 3352
16 We become silent Film administrator 1979
17 Лошо семе - вистината за нашата храна Film administrator 2104
18 Фулфорд контра HAARP Film administrator 2188
19 Дејвид Ајк Film Administrator 2764
20 Свесност наспроти контрола на умот Picture Гого 5461