English French German Italian Portuguese Russian Spanish

“ЕДЕН“ упатува повик за соработка до оние читатели на сајтот кои поседуваат интересни информации, истражуваат и имаат сопствено мислење за теми кои се обработуваат на овие страници или пак имаат преводи на македонски од статии објавени на други сајтови, блогови, часописи... да земат учество во понатамошното креирање и развивање на сајтот. Администраторите ќе ги разгледаат пристигнатите материјали и ќе ги објават оние кои се во склад со информациите кои веќе се нудат, а авторите или преведувачите кои ќе бидат најактивни ќе добијат своја рубрика и статус на уредници на истата. За повеќе информации или испраќање на материјалите контактирајте го администраторот на еден...

Програмирање и контрола на умот Film PDF Печати Е-пошта
Ниво на корисникот: / 1
НајлошоНајдобро 
Напишано од Administrator   
Вторник, 02 Февруари 2010 15:06

Надарениот медицински интуитивец Stewart Swerdlow, јасновидец кој има способност да го почувствува или “види“ архетипот на личноста, како и ДНК секвенците и моделот на умот, во најслушаната радио емисија во САД - Coast to Coast (15милиони слушатели дневно) говори за програмирањето и контролата на умот со помош на кое моќниците од сенка манипулираат со човештвото веќе некое време. Постојат специфични жртви на таквото програмирање и неспецифични т.е. НИЕ, популацијата која е изложена на површинско програмирање кое се постигнува на различни начини кои Stewart ги набројува во емисијата.

 

Програмирање и контрола на умот - 1 дел

 

Програмирање и контрола на умот - 2 дел

 

Програмирање и контрола на умот - 3 дел

 

Програмирање и контрола на умот - 4 дел

 

Програмирање и контрола на умот - 5 дел

 

Програмирање и контрола на умот - 6 дел

 

Програмирање и контрола на умот - 7 дел

 

Програмирање и контрола на умот - 8 дел

 

Програмирање и контрола на умот - 9 дел

 

Програмирање и контрола на умот - 10 дел

 

Програмирање и контрола на умот - 11 дел

 

Програмирање и контрола на умот - 12 дел

Последно освежено ( Вторник, 02 Февруари 2010 16:33 )
 

Додади го твојот коментар

BoldItalicUnderlineStrikethroughSubscriptSuperscriptImageOrdered listUnordered listQuoteCode
Happy smileyVery happy smileyWinking smileyOh my God !Smiley with tonque outHot smileySad smileyCrying smileyShocked smileyBe Right BackAshamed smileyConfused smileyI dont knowThinking smileyEye-rolling smileySleepy smileyDon't tell anyoneBaring teeth smileyParty SmileySick smileyAngry smileyDevilAngelNerd smileySarcastic smileySecret tellingThumbs upThumbs downClapping handsFingerscrossedLeft hugRight hugBoyGirlMessengerHeartBroken heartRoseWilted roseKissGiftBirthday cakeCigaretteHandcuffsBeer mugDry martiniI'mMoonStarSunRainbowUmbrellaIslandRainStormDinner plateBowlPizzaCoffee cupCatDogBatGoatSnailTurtleSheepFilmstripNoteE-mailCameraLightClockTelephone receiverComputerMobile phoneXboxSoccer ballAutoAirplaneMoneyFilmFilm LinkSoundPictureExclamationRss
Вашиот псевдоним:
Вашата адреса за електронска пошта:
Предмет:
Коментар: