Warning: include_once() [function.include-once]: open_basedir restriction in effect. File(/usr/share/php/PEAR5.php) is not within the allowed path(s): (/var/www/web4) in /var/www/web4/web/libraries/pear/PEAR.php on line 766

Warning: include_once(/usr/share/php/PEAR5.php) [function.include-once]: failed to open stream: Operation not permitted in /var/www/web4/web/libraries/pear/PEAR.php on line 766

Warning: include_once() [function.include]: Failed opening 'PEAR5.php' for inclusion (include_path='.:/usr/share/php:/usr/share/pear') in /var/www/web4/web/libraries/pear/PEAR.php on line 766
Наука
English French German Italian Portuguese Russian Spanish

“ЕДЕН“ упатува повик за соработка до оние читатели на сајтот кои поседуваат интересни информации, истражуваат и имаат сопствено мислење за теми кои се обработуваат на овие страници или пак имаат преводи на македонски од статии објавени на други сајтови, блогови, часописи... да земат учество во понатамошното креирање и развивање на сајтот. Администраторите ќе ги разгледаат пристигнатите материјали и ќе ги објават оние кои се во склад со информациите кои веќе се нудат, а авторите или преведувачите кои ќе бидат најактивни ќе добијат своја рубрика и статус на уредници на истата. За повеќе информации или испраќање на материјалите контактирајте го администраторот на еден...

Наука
Филтер по Наслови     Прикажи # 
# Наслов на артиклот Автор Кликови
1 НЕ СМЕ МАЈМУНИ! - Втор дел Picture Administrator 9258
2 Кој го создал човештвото - Прв дел Picture Administrator 5588
3 Критика на Дарвинизмот(со коментари на Едни Македонци) Picture Едни Македонци 22068
4 Синтеза на СРЕЌАТА Митко Керамитчиев 3067
5 Неопходност од ПРОМЕНА (2) Митко Керамитчиев 2541
6 Ефектот на Набљудувачот Митко Керамитчиев 2774
7 Никола Тесла - Волшебникот кој го осветли светот Picture Томислав Шуминоски 70885
8 Симатикс Picture Administrator 3122
9 Вовед во Книгата “Холографски Универзум“ од Мајкл Талбот Picture administrator 5100
10 Работи на вода !!! Picture Film Administrator 6159
11 cymatics - звукот креира форма Film Administrator 2170