English French German Italian Portuguese Russian Spanish

“ЕДЕН“ упатува повик за соработка до оние читатели на сајтот кои поседуваат интересни информации, истражуваат и имаат сопствено мислење за теми кои се обработуваат на овие страници или пак имаат преводи на македонски од статии објавени на други сајтови, блогови, часописи... да земат учество во понатамошното креирање и развивање на сајтот. Администраторите ќе ги разгледаат пристигнатите материјали и ќе ги објават оние кои се во склад со информациите кои веќе се нудат, а авторите или преведувачите кои ќе бидат најактивни ќе добијат своја рубрика и статус на уредници на истата. За повеќе информации или испраќање на материјалите контактирајте го администраторот на еден...

Симатикс Picture PDF Печати Е-пошта
Ниво на корисникот: / 0
НајлошоНајдобро 
Напишано од Administrator   
Четврток, 09 Октомври 2008 11:25

    Подолу се дадени споредби помеѓу симатикс слики, креирани со песок на плоча или течност која е подложeна на одредена звучна фреквенција. Ова се само неколку примери кои се споредени со некои кругови во жито, и покрај тоа што некои се послични од други, не можете да кажете дека е чиста случајност.

Симатикс

Споредба помеѓу симатикс од десно и круг во жито од лево.

Споредба помеѓу симатикс од десно и круг во жито од лево.

Споредба помеѓу симатикс од десно и круг во жито од лево.

Споредба помеѓу симатикс од десно и круг во жито од лево.

Споредба помеѓу симатикс од десно и круг во жито од лево.

Споредба помеѓу симатикс од десно и круг во жито од лево.

Споредба помеѓу симатикс од десно и круг во жито од лево.

 

Nassim Haramein

Негово предавање (отприлика 2 саати)

Неговите истражувачки белешки може да се најдат овде, вклучувајќи ја и неговата теорија за изворот на сите спинувања во универзумот. Толку е очигледно и просто елегантно едноставно. Има статии кои се воедно во научна и лаичка терминологија.

www.theresonanceproject.org...

 

Последно освежено ( Сабота, 21 Февруари 2009 15:32 )
 

Додади го твојот коментар

BoldItalicUnderlineStrikethroughSubscriptSuperscriptImageOrdered listUnordered listQuoteCode
Happy smileyVery happy smileyWinking smileyOh my God !Smiley with tonque outHot smileySad smileyCrying smileyShocked smileyBe Right BackAshamed smileyConfused smileyI dont knowThinking smileyEye-rolling smileySleepy smileyDon't tell anyoneBaring teeth smileyParty SmileySick smileyAngry smileyDevilAngelNerd smileySarcastic smileySecret tellingThumbs upThumbs downClapping handsFingerscrossedLeft hugRight hugBoyGirlMessengerHeartBroken heartRoseWilted roseKissGiftBirthday cakeCigaretteHandcuffsBeer mugDry martiniI'mMoonStarSunRainbowUmbrellaIslandRainStormDinner plateBowlPizzaCoffee cupCatDogBatGoatSnailTurtleSheepFilmstripNoteE-mailCameraLightClockTelephone receiverComputerMobile phoneXboxSoccer ballAutoAirplaneMoneyFilmFilm LinkSoundPictureExclamationRss
Вашиот псевдоним:
Вашата адреса за електронска пошта:
Предмет:
Коментар: