English French German Italian Portuguese Russian Spanish

“ЕДЕН“ упатува повик за соработка до оние читатели на сајтот кои поседуваат интересни информации, истражуваат и имаат сопствено мислење за теми кои се обработуваат на овие страници или пак имаат преводи на македонски од статии објавени на други сајтови, блогови, часописи... да земат учество во понатамошното креирање и развивање на сајтот. Администраторите ќе ги разгледаат пристигнатите материјали и ќе ги објават оние кои се во склад со информациите кои веќе се нудат, а авторите или преведувачите кои ќе бидат најактивни ќе добијат своја рубрика и статус на уредници на истата. За повеќе информации или испраќање на материјалите контактирајте го администраторот на еден...

ПРЕОБРАЖЕНИЕ 2010 PDF Печати Е-пошта
Ниво на корисникот: / 1
НајлошоНајдобро 
Напишано од Гого   
Среда, 14 Јули 2010 09:21

***ПРЕОБРАЖЕНИЕ 2010***

(*МАКЕДОНИЈА 2010 – ВОЗНЕСЕНИЕ ВО ЕДЕН*)

============================================================================

ЗАЕДНИЧКИ МЕДИТАЦИИ; МОЛИТВИ; ИНВОКАЦИИ; ДУХОВНИ ВЕЖБИ; ДИШЕЊЕ, ОМЕЊЕ & ПЕЕЊЕ... и сè останато...

 

 

*ТЕРМИНИ*

--------------------------------------------------

13ти август (петок), 2010

ЛЕГЕНДА:

ЦЕНТРАЛЕН термин

*** примарни термини

УДАРЕН термин

** секундарни термини

ОСНОВЕН термин

* опционални термини

 

а) 18 часот– основен термин...................*

б) 21 часот – Ударен термин...................**

в) 24 часот– основен термин...................*

--------------------------------------------------

14ти август (сабота), 2010

а) 06-09 часот– ударен термин................**

б) 11-13 часот– ударен термин................**

в) 18-21 часот– ЦЕНТРАЛЕН термин........***

г) 23-01 часот– ударен термин................**

--------------------------------------------------

15ти август (недела), 2010

а) 06-09 часот– основен термин

б) 11-13 часот– ударен термин...............**

в) 18-21 часот– ударен термин...............**

г) 23-01 часот– основен термин..............*

--------------------------------------------------

16ти, 17ти, 18ти август (пон.-сре.), 2010

а) 11-13 часот– основен термин................*

б) 18-21 часот– ударен термин.................**

в) 23-01 часот– основен термин................*

--------------------------------------------------

19ти август (четврток), 2010

а) 11-13 часот– ударен термин...............**

в) 18-21 часот– ЦЕНТРАЛЕН термин......***

г) 23-01 часот– ударен термин...............**

--------------------------------------------------

 

============================================================================

 

Гностичка работилница – ДУХОВНА РИЗНИЦА *МАГЕДОН*

контакт: Петар Волнаровски (Пал-Маг-Лин) – 075/540151, 078/460204

Валентина Цветановска (Јана) – 071/384477ТЕРМИНИТЕ ЗА ЗАЕДНИЧКА РАБОТА НА СЕБЕСИ –ЗА-ЕДНО...!

ИАКО СЕУСТЕ НЕ СЕ ПОКАНЕТИ СИТЕ - ЕВЕ СЕПАК, ВО ИНТЕРЕС НА ВРЕМЕТО И ОРГАНИЗАЦИЈАТА НА НАСТАНОТ ги објавуваме ДАТУМИТЕ И ТЕРМИНИТЕ ЗА РАБОТА на ОВОЈ НАСТАН...!!! Бројката на учесници, сега-засега, изгледа СОСЕМА ДОБРО (3-5 илјади учесници низ цела Македонија, со тенденција да стигнеме и до 7 илјади до Преображение - и тоа е така затоа што е ВРЕМЕ НА ОДМОРИ, инаку ке се собереа, сигурно, околу 10-15 илјади...
Ве молам, ако имате какви било други сугестии, писете до крајот на оваа недела на овој e-mail: Оваа е-пошта е заштитена од spambots, треба да вклучите JavaScript за да ја видите


Имајте предвид дека овие термини се резултат на сите посебни договори и пред-договори со учесниците на оваа ЗАЕДНИЧКА СРЕДБА (СРЕД БОГА), па нема премногу многу место за калкулирање со нив - затоа се многу и со различен приоритет...
...

Чекам инфо за ЗАЕДНИЧКОТО МЕСТО ЗА РАБОТА, тоа е за оние битија и групи кои можат и сакаат да се дружат и да работат во и со тело за-едно и на едно место, како и за оние кои нема да се придружат на некоја конкретна група или работилница за време на овој настан!

Последно освежено ( Среда, 14 Јули 2010 09:55 )
 

Додади го твојот коментар

BoldItalicUnderlineStrikethroughSubscriptSuperscriptImageOrdered listUnordered listQuoteCode
Happy smileyVery happy smileyWinking smileyOh my God !Smiley with tonque outHot smileySad smileyCrying smileyShocked smileyBe Right BackAshamed smileyConfused smileyI dont knowThinking smileyEye-rolling smileySleepy smileyDon't tell anyoneBaring teeth smileyParty SmileySick smileyAngry smileyDevilAngelNerd smileySarcastic smileySecret tellingThumbs upThumbs downClapping handsFingerscrossedLeft hugRight hugBoyGirlMessengerHeartBroken heartRoseWilted roseKissGiftBirthday cakeCigaretteHandcuffsBeer mugDry martiniI'mMoonStarSunRainbowUmbrellaIslandRainStormDinner plateBowlPizzaCoffee cupCatDogBatGoatSnailTurtleSheepFilmstripNoteE-mailCameraLightClockTelephone receiverComputerMobile phoneXboxSoccer ballAutoAirplaneMoneyFilmFilm LinkSoundPictureExclamationRss
Вашиот псевдоним:
Вашата адреса за електронска пошта:
Предмет:
Коментар: